CLASS 5A DIVISION I
             
11/16 7:00 - Midland Grande            
EP Franklin (9-1)            
San Angelo Central (6-4) EP Franklin (10-1)          
Arlington Bowie (9-1) Arlington Bowie (10-1)          
Keller Central (6-4) 11/23 2:00 - Midland Grande          
11/15 6:00 - Cowboys Stadium   Arlington Bowie (11-1)      
11/17 11:00 - Cowboys Stadium   DeSoto (12-0)      
Coppell (10-0)   12/1 2:00 - Pennington      
Irving MacArthur (7-3) Coppell (11-0)          
DeSoto (10-0) DeSoto (11-0)          
Killeen Harker Heights (4-6) 11/24 1:00 - Allen Eagle          
11/17 1:30 Waco ISD Stadium     DeSoto (13-0)    
11/16 7:00 - AT&T Jones Lubbock     Southlake Carroll (12-1)    
Odessa Permian (5-5)     12/8 2:00 - SMU Ford    
EP El Dorado (6-4) EP El Dorado (7-4)          
Southlake Carroll (9-1) Southlake Carroll (10-1)          
Arlington Martin (7-3) 11/24 6:00 - Midland Grande          
11/16 6:00 - Cowboys Stadium   Southlake Carroll (11-1)      
11/17 2:00 - Cowboys Stadium   Euless Trinity (10-2)      
Euless Trinity (8-2)   12/1 6:00 - Birdville FAAC      
Flower Mound Marcus (4-6) Euless Trinity (9-2)          
Killeen (7-3) Mansfield (7-4)          
Mansfield (6-4) 11/24 2:00 - Birdville FAAC          
11/16 7:30 - Waxahachie       DeSoto (14-0)  
11/16 7:30 - SMU Ford       Allen (13-1)  
Dallas Skyline (9-1)       12/15 6:00 - SMU Ford  
Plano (5-5) Dallas Skyline (10-1)          
Garland (6-4) Mesquite Horn (8-3)          
Mesquite Horn (7-3) 11/24 2:00 - Wildcat-Ram          
11/17 12:00 - Allen ISD   Dallas Skyline (11-1)      
11/16 7:30 - Conroe Moorhead   Spring Westfield (12-0)      
Spring Westfield (10-0)   12/1 3:00 - Georgetown      
Conroe (3-7) Spring Westfield (11-0)          
Austin Bowie (6-4) Austin Bowie (7-4)          
Round Rock (4-6) 11/24 2:00 - Brenham          
11/16 7:30 - Austin Burger     Dallas Skyline (12-1)    
11/16 7:30 - Allen ISD     Allen (12-1)    
Allen (9-1)     12/8 3:00 - Mesquite Memorial    
Richardson (4-6) Allen (10-1)          
Mesquite (10-0) Mesquite (11-0)          
Sachse (8-2) 11/23 7:30 - Plano Clark          
11/16 7:30 - Rchrdsn Wildcat-Ram   Allen (11-1)      
11/16 7:00 - Klein Memorial   RR Westwood (9-3)      
The Woodlands (7-3)   12/1 7:30 - Waco ISD      
Klein Collins (8-2) The Woodlands (8-3)          
RR Westwood (7-3) RR Westwood (8-3)          
Del Valle (4-6) 11/24 1:00 - Waco Floyd Casey          
11/15 7:00 - Round Rock Reeves           TBA
11/16 7:00 - Pridgeon Stadium           TBA
Cypress Falls (8-2)            
Alief Elsik (7-3) Alief Elsik (8-3)          
Katy Cinco Ranch (7-3) Katy Cinco Ranch (8-3)          
Bellaire (5-5) 11/24 3:00 - Houston Reliant          
11/17 11:00 - Katy Rhodes   Alief Elsik (9-3)      
11/16 7:00 - Pasadena Memorial   GP North Shore (11-1)      
GP North Shore (9-1)   12/1 3:00 - Houston Reliant      
Pasadena Dobie (5-5) GP North Shore (10-1)          
FB Austin (7-3) Clear Brook (7-4)          
Clear Brook (6-4) 11/24 2:00 - Deer Park          
11/17 2:00 - Pearland     GP North Shore (12-1)    
11/16 7:00 - Berry Center     Houston Lamar (13-0)    
Alief Taylor (7-3)     12/8 2:00 - Pasadena Memorial    
Cypress Fairbanks (7-3) Alief Taylor (8-3)          
Houston Lamar (10-0) Houston Lamar (11-0)          
Katy Seven Lakes (5-5) 11/24 11:00 - Houston Reliant          
11/16 7:00 - Houston Delmar   Houston Lamar (12-0)      
11/16 7:00 - Baytown Stallworth   FB Travis (8-4)      
Pearland (8-2)   12/1 7:00 - Houston Reliant      
Deer Park (5-5) Deer Park (6-5)          
Clear Springs (8-2) FB Travis (7-4)          
FB Travis (6-4) 11/24 7:00 - Houston Reliant          
11/17 7:00 - Pearland       Houston Lamar (14-0)  
11/17 12:00 - Alamodome       SA O'Connor (12-2)  
Converse Judson (7-3)       12/15 3:00 - Austin Burger  
SA Churchill (4-6) Converse Judson (8-3)          
SA O'Connor (8-2) SA O'Connor (9-2)          
SA Southwest (6-4) 11/24 1:00 - SA Comalander          
11/17 4:00 - Alamodome   SA O'Connor (10-2)      
11/16 7:30 - CC Buccaneer   Laredo Alexander (8-4)      
Laredo Alexander (6-4)   12/1 2:00 - SA Farris Stadium      
Donna (9-1) Laredo Alexander (7-4)          
Weslaco (5-5) Weslaco (6-5)          
Los Fresnos 8-2) 11/24 7:00 - TAMU-Kingsville          
11/16 7:30 - Los Fresnos     SA O'Connor (11-2)    
11/16 7:30 - Rutledge     SA Madison (11-2)    
SA Madison (8-2)     12/8 12:00 - Alamodome    
SA Wagner (6-4) SA Madison (9-2)          
SA East Central (7-3) SA East Central (8-3)          
SA Clark (4-6) 11/23 6:00 - SA Comalander          
11/16 7:30 - Heroes   SA Madison (10-2)      
11/16 7:30 - Mission Sharyland   Mission Sharyland (12-0)      
Mission Sharyland (10-0)   11/30 7:30 - CC Buccaneer      
Laredo United (3-7) Mission Sharyland (11-0)          
Harlingen (7-3) Harlingen (8-3)          
McAllen Memorial (6-4) 11/23 7:30 - Weslaco          
11/16 7:30 - Harlingen Boggus            
 

 

 
 



© 2001 - 2012 TexasHSFootball.com - All Rights Reserved.
Advertise With Us | Texas HS Football Jobs & School Contributors