CLASS 4A DIVISION II
             
11/16 7:00 MT- Burges HS            
EP Burges (8-2)            
Canutillo (6-4) EP Burges (9-2)          
Canyon Randall (9-1) Hereford (5-6)          
Hereford (4-6) 11/23 7:15 - Midland Grande          
11/16 7:30 - Plainview   EP Burges (10-2)      
11/16 7:30 - FW Clark   Wichita Falls Rider (10-2)      
Wichita Falls Rider (8-2)   12/1 7:00 - Midland Grande      
FW Dunbar (5-5) Wichita Falls Rider (9-2)          
FW Southwest (8-2) FW Southwest (9-2)          
Everman (6-4) 11/23 7:00 - Wichita Falls          
11/15 7:00 - FW Clark     Wichita Falls Rider (11-2)    
11/16 7:00 MT- Horion HS     Wolfforth Frenship (12-1)    
Clint Horizon (8-2)     12/8 2:00 - Wichita Falls    
EP Bowie (6-4) Clint Horizon (9-2)          
Wolfforth Frenship (9-1) Wolfforth Frenship (10-1)          
Canyon (8-2) 11/23 6:00 - Odessa Ratliff          
11/16 7:00 - Canyon Kimbrough   Wolfforth Frenship (11-1)      
11/15 7:30 - Justin Northwest   Waco (9-3)      
Boswell (8-2)   12/1 2:00 - San Angelo      
Lake Dallas (6-4) Lake Dallas (7-4)          
Waco (7-3) Waco (8-3)          
FW OD Wyatt (6-4) 11/23 1:00 - Midlothian          
11/16 7:30 - DeSoto       Wichita Falls Rider (12-2)  
11/15 7:30 - Allen       Lancaster (13-1)  
Prosper (8-2)       12/14 7:30 - Justin Northwest  
Forney (5-5) Prosper (9-2)          
Dallas Carter (8-2) Dallas Carter (9-2)          
Dallas Wilson (5-5) 11/24 2:00 - Gopher-Warrior Bowl          
11/16 7:30 - Dallas Franklin   Prosper (10-2)      
11/16 7:30 - Forney   Lancaster (11-1)      
Lucas Lovejoy (10-0)   12/1 3:00 - Garland Johnson      
Hallsville (7-3) Lucas Lovejoy (11-0)          
Lancaster (9-1) Lancaster (10-1)          
Jacksonville (4-6) 11/23 7:30 - Wildcat-Ram Stad.          
11/15 7:00 - Forney     Lancaster (12-1)    
11/16 7:30 - Standridge     Mesquite Poteet (11-2)    
Mesquite Poteet (8-2)     12/7 7:30 - Allen    
Little Elm (5-5) Mesquite Poteet (9-2)          
Dallas Lincoln (9-1) Dallas Lincoln (10-1)          
South Oak Cliff (9-1) 11/23 1:00 - Mesquite Memorial          
11/16 7:30 - Dallas Forrester   Mesquite Poteet (10-2)      
11/16 7:30 - McKinney   Wylie East (9-3)      
Sulphur Springs (8-2)   11/30 7:00 - Rockwall      
Wylie East (7-3) Wylie East (8-3)          
Whitehouse (9-1) Whitehouse (10-1)          
Ennis (8-2) 11/23 7:30 - Garland Johnsn          
11/16 7:30 - Mesquite Memorial           TBA
11/16 7:30 - Waller           TBA
Manor (7-3)            
Huntsville (7-3) Manor (8-3)          
Crosby (7-3) Crosby (8-3)          
Beaumont Ozen (4-6) 11/24 2:00 - A&M Consolidated          
11/17 1:00 - Galena Park   Manor (9-3)      
11/17 6:00 - Humble Turner   Rosenberg Terry (9-3)      
North Forest (10-0)   12/1 7:00 - TAMU Kyle Field      
FB Ridge Point (5-5) North Forest (11-0)          
Rosenberg Terry (7-3) Rosenberg Terry (8-3)          
Goose Creek Memorial (6-4) 11/24 1:00 - Galena Park ISD          
11/15 7:00 - Deer Park     Manor (10-3)    
11/16 7:30 - Bryan     FB Marshall (13-0)    
Brenham (9-1)     12/8 8:00 - Alamodome    
Elgin (6-4) Elgin (7-4)          
Livingston (5-5) Barbers Hill (8-3)          
Barbers Hill (7-3) 11/24 1:30 - Woodforest Stadium          
11/16 7:30 - Humble Turner   Elgin (8-4)      
11/15 7:00 - Sugar Land Hall   FB Marshall (12-0)      
FB Marshall (10-0)   12/1 7:30 - Berry Center      
Houstin Sharpstiwn (8-2) FB Marshall (11-0)          
Texas City (8-2) Texas City (9-2)          
Lamar Consolidated (5-5) 11/23 7:00 - Galena Park ISD          
11/16 7:30 - Texas City       Manor (11-3)  
11/15 7:30 - Gupton Stadium       Cedar Park (12-2)  
Cedar Park (8-2)       12/15 1:00 - Georgetown  
Austin Crockett (3-6) Cedar Park (9-2)          
Kerrville Tivy (7-3) Kerrville Tivy (8-3)          
SA Jefferson (5-5) 11/24 7:30 - Texas State          
11/17 7:30 - Alamo Stadium   Cedar Park (10-2)      
11/16 7:30 - SA Southside   Alice (9-3)      
Medina Valley (8-2)   11/30 7:30 - SA Heroes      
CC Calallen (8-2) CC Calallen (9-2)          
Alice (7-3) Alice (8-3)          
Mercedes (8-2) 11/23 2:00 - Beeville          
11/16 7:30 - Mercedes     Cedar Park (11-2)    
11/16 7:30 - Cedar Park Gupton     SA Brennan (13-0)    
Austin Travis (6-3)     12/7 7:30 - Alamodome    
CP Vista Ridge (7-3) CP Vista Ridge (8-3)          
SA Brennan (10-0) SA Brennan (11-0)          
Boerne Champion (5-5) 11/23 7:30 - Texas State          
11/16 7:30 - Boerne ISD Stadium   SA Brennan (12-0)      
11/16 7:30 - CC Calallen HS   Edcouch-Elsa (8-4)      
Port Lavaca Calhoun (9-0)   11/30 7:00 - TAMU-Kingsville      
Floresville (8-2) Port Lavaca Calhoun (10-0)          
Edcouch-Elsa (6-4) Edcouch-Elsa (7-4)          
CC Miller (5-5) 11/23 7:30 - SA Heroes Stadium          
11/16 7:30 - Edcouch-Elsa            
 

 

 
 



© 2001 - 2012 TexasHSFootball.com - All Rights Reserved.
Advertise With Us | Texas HS Football Jobs & School Contributors